Lato to czas różnych koncertów, festiwali i innych wydarzeń muzycznych, podczas których zabawa jest naprawdę świetna. Najpopularniejsze wydarzenia muzyczne odbywają się w takich miastach jak Warszawa, Katowice, czy Płock. Jednak, aby zakończyły się one sukcesem konieczne jest zbudowanie właściwej sceny, która zapewni bezpieczeństwo i komfort wszystkim występującym. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na temat budowy sceny na letni festiwal.

Letni festiwal – co trzeba mieć na uwadze

Przed organizatorami festiwalu piętrzy się wiele wyzwań i obowiązków, które muszą dopełnić. Oczywiście bardzo ważnymi kwestiami jest ochrona oraz zabezpieczenie sanitarne, czy punkty gastronomiczne, jednak duże znaczenie ma także przygotowanie właściwej sceny. Musi ona umożliwić to, aby gwiazda była dobrze widziana, a muzyka słyszana. Dzięki temu zabawa będzie przednia.

Budowa idealnej sceny na festiwal – o czym należy pamiętać

Scena to najważniejszy i kulminacyjny punkt danego festiwalu, od którego zależy dobra zabawa. Od tego jak będzie się prezentowała zależy czy cała impreza się uda i jak będzie słyszana muzyka. Scena powinna być zamontowana stabilnie, przy wykorzystaniu specjalnych kotwic.

Dobrym rozwiązaniem jest także wykorzystanie specjalnego zadaszenia. Dzięki temu nawet w trakcie deszczu zarówno artyści jak i uczestnicy będą się dobrze bawić. Ważnym elementem są także podesty z nagłośnieniem i miejsce na ewentualną kamerę. Przy ich umiejscowieniu należy mieć na uwadze to, aby akustyka była właściwa.

Firma Wamat – specjalista od budowy scen

Budowa profesjonalnej sceny na festiwal muzyczny to zadanie, którym powinna się zająć sprawdzona i warta polecenia. Decydując się na organizację jakiegoś większego wydarzenia muzycznego, warto zdecydować się na współpracę z firmą Wamat.

Firma Wamat to producent przedmiotów związanych z techniką estradową. W ofercie można znaleźć m.in. profesjonalne podesty sceniczne, zadaszenie, trybuny, estrady czy uchwyty na oświetlenia. Ponadto firma Wamat realizuje zlecenia dotyczące budowy scen, zadaszeń różnego typu, podestów, kratownic, trybun itd. Każda wykonana scena oraz inne elementy potrzebne podczas wydarzenia muzycznego z pewnością zadowolą każdego.

Jaka powinna być scena na festiwalu?

Scena to nie tylko zadaszenie i podest. Podczas jej budowania należy wziąć pod uwagę także takie elementy jak dźwięk, oświetlenie, czy rozstaw innych elementów, które składają się na jakoś i odbiór widowiska.

Cała konstrukcja przede wszystkim musi być stabilna i wytrzymała. Najważniejszą kwestią podczas organizowania różnego typu imprez masowych jest bezpieczeństwo. Ponadto, jak powszechnie wiadomo osoby, które prowadzą wydarzenie oraz artyści powinni stać wyżej niż publika, aby byli dobrze widoczni. Warto pamiętać o prostej zasadzie: im większe wydarzenie tym wyższa powinna być scena.

Najważniejsze parametry techniczne, które warto mieć na uwadze podczas wyboru właściwej sceny to: rozmiar i wysokość, maksymalna nośność i ciężar własny, a także możliwość zamontowania elementów, dzięki którym muzyka będzie dobrze słyszalna.

Bardzo ważnym elementem, którego nie możne zabraknąć podczas festiwali czy koncertów jest specjalna kratownica. Dzięki temu elementowi z łatwością można zamontować wszystkie potrzebne akcesoria jak np. lampy, aranżację sceniczną różnego typu, oprawę dźwiękową czy kamery.

Dobrze zaprojektowana i zbudowana scena to największa gwarancja dobrej zabawy i zadowolenia zarówno osób występujących jak i całej widowni.