Program do wystawiania faktur idealnie nadaje się dla firm handlowych oraz usługowych. Program działa na systemie Widows i pozwala na szybkie oraz wygodne wystawianie lub korygowanie faktur VAT. Przeczytaj artykuł i dowiedz się więcej.

Program do wystawiania faktur – czy warto?

Program do wystawiania faktur to duże ułatwienie dla osób, które posiadają własną działalność gospodarczą. Obsługa programu nie jest trudna, dlatego nawet osoby, które mają niewielkie doświadczenie z komputerem sobie poradzą. Wystawianie faktur vat to niezbędny element małych oraz średnich działalności, gdzie można zastosować taki program.

Program do wystawiania faktur vat pozwala na szybkie wystawianie faktur, wprowadzanie danych kontrahenta. Ten funkcjonalny program to również wbudowana wyszukiwarka z internetowej bazy GUS oraz automatyczne uzupełnianie miejscowości pod kodach pocztowych, oraz szybkie wybieraniu towaru lub usługi. Dzięki skrótom klawiszowym można automatycznie budować cennik oraz listy firm. Pozwoli również na wystawianie dokumentów, które już wcześniej powstały lub szybkiej edycji już wystawionych.
Można również wystawiać faktury z ręki oraz stworzyć bazę towarów i usług wraz z cennikiem, z których będzie można bez problemu wielokrotnie korzystać. Sprzedaż można prowadzić zarówno w kwotach netto, brutto, a także detalicznych.

Do przydatnych funkcji zaliczyć można też weryfikację dokumentów przed wydrukiem. Można bez problemu sprawdzać numery kont, REGON, NIP, kodów pocztowych. To pozwoli wystawić fakturę bez błędów. Mamy też możliwość wystawiania faktur z własnym słownikiem, na przykład z definicją jednostek miar, list numerów bankowych, grup towarów oraz klientów. Nie ma też problemu z konfiguracją stawek VAT. Program pozwala na udzielanie rabatów, a przy tym możliwości przypisania zniżek poszczególnym klientom.

Wygląd faktur vat

Program daje też możliwość wyboru szablonu faktury, więc nie musimy ograniczać się do schematów. Można używać własnego logo firmy oraz mieć pieczątkę własnej firmy, dodać własne uwagi oraz edytować nagłówki dokumentów. W serii faktur można wybrać także wygląd naszej czcionki. Faktura vat może również mieć własną stopkę, można skonfigurować kolumny, które znajdują się w tabelach. Program do wystawiania rachunków pozwala również na wprowadzanie własnej numeracji dokumentów, która może być automatyczna albo ręczna. Natomiast numeracja może być roczna lub miesięczna. To wszystko zależy od potrzeb danego przedsiębiorcy.

Program do faktur – dodatkowe opcje

W przypadku wystawiania dokumentów w różnych językach mamy możliwość edycji lub dodania własnych tłumaczeń. Ten nowoczesny program daje możliwość obsługi w języku angielskim, czeskim, francuskim, niemieckim oraz szwedzkim. Wprowadzone dane będą na pewno poprawne. Faktury vat mogą być również obsługiwane w różnych walutach. Pakiet przedsiębiorcy faktura vat automatycznie pobiera aktualne kursy walut z internetu oraz posiada wbudowany kalkulator walut. Poza tym mamy też dostęp do archiwalnych kursów. Przeliczenie wartości faktury w dowolnej walucie obcej również nie jest żadnym problemem.

Prosty w obsłudze program

Program do faktur posiada listę firm, dokumentów oraz cennik. Dane można importować oraz eksportować z baz. Można bardzo szybko definiować trzy poziomy cen towarów. Firmy można wyszukiwać po numerze NIP oraz różnych skrótach. W przypadku firm cenną opcją może być funkcja raportów. To pozwoli na weryfikację bilansu firmy. Mamy również podgląd na sprzedaż oraz możemy bez problemu weryfikować rozwój firmy.
Program do fakturowania pozwala na prowadzenie ewidencji przychodów oraz księgowości online. Takie udogodnienia pomogą zastąpić biuro rachunkowe. W module raportowania można prowadzić bilans sprzedaży oraz zakupu. Baza kontrahentów oraz baza towarów i usług również znajdzie się w tym dziale.

W przypadku średnich firm przyda się też kontrola należności czy prowadzenie rejestru płatności. Można ustawić opcję wyświetlenia podatków oraz podświetlania niezapłaconych faktur na czerwono. Rozliczenie faktur zaliczkowych oraz paragonów fiskalnych można również bardziej oznaczyć.

Wystawianie faktur- dodatkowe informacje

Program daje możliwość zapisu faktur eksportowych oraz innych dokumentów w popularnych formatach. Możliwe jest wysyłanie dokumentów e-mailem do wskazanych kont. Można wybrać większą grupę odbiorców lub dokumenty wysyłać pojedynczo. Dokumenty w formie elektronicznej można na koniec miesiąca bądź okresu wydrukować, tak by mieć je w wersji papierowej. Na pewno to pomaga kontrolować wydatki.
Podstawowe funkcje to też kopie bezpieczeństwa, jakie posiada ten program do fakturowania. Opcja ta jest bardzo ważna w momencie awarii komputera albo dysku twardego. Dla początkujących przedsiębiorców będzie na pewno przydatna. Program w pewnym momencie przypomni, że należy wykonać taką czynność.

Co jakiś czas będą się również pojawiać aktualizacje. W przypadku, gdy przepisy się zmienią, program bez problemu je wykryje. Automatycznie pojawią się aktualizację, które wprowadzą nową wersję. Program zawiera również interfejs w języku polskim oraz angielskim.