Balony pneumatyczne cechują się wyjątkową skutecznością, gdy są wykorzystywane jako forma reklamy. Cieszą się coraz większą popularnością, a są proste w zastosowaniu. Co warto wiedzieć na temat balonów pneumatycznych i dlaczego ich stosowanie wiąże się z tak wieloma korzyściami?

Balony pneumatyczne, czyli co?

Balony pneumatyczne niektórzy nazywają potocznie „dmuchawcami”. I jest w tym sporo prawdy, bo balony rzeczywiście są wypełnione powietrzem. Wykonane są z bardzo trwałych i wytrzymałych materiałów, które doskonale radzą sobie również w najbardziej niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Tym, co cechuje balony pneumatyczne jest bardzo szybki montaż. Zajmuje on dosłownie kilka minut i jest zupełnie bezproblemowy. Balony posiadają podwójne, wzmocnione szwy, co zapewnia najwyższą trwałość. Mogą być pokryte dowolną grafiką, co warto wykorzystać do celów biznesowych i marketingowych.

Jakie zalety mają balony pneumatyczne?

Do głównych zalet balonów pneumatycznych należy wielkość i lekkość. Duża reklama daje większą pewność, że nie umknie wzrokowi potencjalnego klienta, a lekkość konstrukcji sprawia, że balony są bardzo łatwe do transportowania w dowolne miejsce. Ponadto, powierzchnia reklamowa do zadruku jest bardzo duża, co pozwala na wykorzystanie dowolnego projektu graficznego. Grafika może zostać zalaminowana, co jeszcze wzmocni jej odporność na ścieranie przy długotrwałym użytkowaniu. Podstawa balonu jest nieprzemakalna, co także wpływa na wytrzymałość, a do tego każdy balon posiada certyfikat niepalności. Ciekawym pomysłem jest podświetlenie balonu przy użyciu oświetlenia LED- w ten sposób reklama będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla klienta. Każdy balon posiada specjalne obciążniki i szpilki, które pozwalają na stabilny i bezpieczny montaż balonu na podłożu.

Gdzie stosuje się balony pneumatyczne?

Najczęściej balony pneumatyczne występują w formie reklamy podczas różnego rodzaju imprez masowych, koncertów, festynów czy na imprezach handlowych. Dzięki temu, że są odporne na deszcz, śnieg czy mróz, mogą być użytkowane przez cały rok, bez względu na warunki atmosferyczne. Szczególnym rodzajem balonu pneumatycznego jest brama pneumatyczna, która swoje zastosowanie znajduje przede wszystkim na wydarzeniach sportowych do oznaczenia startu i mety wyścigu.

Balony pneumatyczne – czy warto?

Balony pneumatyczne są zdecydowanie godne zastosowania, szczególnie gdy planujesz kampanię reklamową i szukasz skutecznych środków oddziaływania na klienta. Reklama w formie balonu pneumatycznego z pewnością zostanie mile przyjęta, bo już sam balon budzi w większości z nas pozytywne skojarzenia i odczucia. Balony mogą być stosowane wszędzie, co znacznie zwiększa ich znaczenie i potencjał reklamowy. Podsumowując, balony pneumatyczne są jak najbardziej godne uwagi, więc jeśli planujesz imprezę czy wydarzenie sportowe i chcesz wyróżnić się na tle innych marek, balon pneumatyczny będzie doskonałą formą reklamy skierowaną do Twoich potencjalnych klientów.

Więcej na temat balonów pneumatycznych przeczytasz tutaj: https://sklep.grupaluxpol.pl/kategoria-produktu/systemy-pneumatyczne/balony-pneumatyczne/.