W poniższym artykule dowiesz się na czym polega fenomen automatów vendingowych w Polsce. Wskażemy w nim idealne miejsca gdzie warto je postawić oraz doradzimy gdzie można je kupić.

Czym są automaty vendingowe?

Automaty vendingowe służą do sprzedaży samoobsługowej. Jego działanie jest niezwykle proste, w związku z czym korzystać z niego mogą zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Najczęściej ich działanie polega na wyborze konkretnego towaru, na przykład jedzenia bądź napojów, a po uiszczeniu opłaty produkt wydawany jest w formie zrzucania go do specjalnej komory na dole urządzenia. Najczęściej następuje to poprzez obrót sprężyny znajdującej się przy każdym produkcie.

Idealne miejsca do postawienia automatów vendingowych

Zastanawiasz się w jakich miejscach mógłby się sprawdzić automat vendindowy?

Zdecydowanie nada się w przypadku:

  • hoteli. Umieszczenie go na przykład w lobby, gdzie przechodzi każdego dnia mnóstwo osób – to świetna lokalizacja.
  • apartamentowców. Będzie to kolejny, bardzo nowoczesny dodatek dla mieszkańców i odwiedzających ich gości.
  • zakładów produkcyjnych. Pracownicy z pewnością docenią szybki dostęp do jedzenia i picia, dzięki czemu ich produktywność wzrośnie.
  • biurowców. Biurowe lunche to już niemalże tradycja w większości biur w Polsce. Dostępność automatu vendindowego sprawi, że  będą oni mogli oderwać się od komputera i posilić w dowolnym momencie.
  • szkół i uczelni. W przypadku szkół, automaty vendingowe to idealna okazja do wprowadzenia wśród dzieci zdrowych posiłków. Niestety na otyłość i nadwagę cierpią właśnie główne osoby młode, a w takiej sytuacji warto zrobić wszystko, aby ograniczyć dla nich dostępność słodkich napojów i innych przekąsek z dużą zawartością cukru. W kontekście uczelni wyższych, warto również zaznaczyć, że bardzo często studenci decydują się na tryb zaoczny, w związku z czym studiują oni w formie weekendowej. Obecnie w Polsce w zdecydowaną większość niedziel niemalże każdy sklep jest zamknięty. W takiej sytuacji automat vendingowy będzie idealną opcją, z której każdy student będzie mógł skorzystać w dowolnym momencie, o dowolnej porze.
  • sklepów detalicznych. Niezależnie od tego jakiego charakteru jest to biznes, czy jest to na przykład sklep sportowy czy sklep z kosmetykami – automat vendingowy z jedzeniem będzie idealnym dopełnieniem jego oferty. Co więcej, będzie to dodatkowy aut ku temu, aby zatrzymać swoich Klientów nieco dłużej w sklepie, co może przyczynić się do wzrostu dochodów sklepu.
  • warsztatów i salonów samochodowych oraz chociażby stacji diagnostycznych. Przekąska czy lunch zdecydowanie umili Klientom czas oczekiwania, który bardzo często może przekroczyć na przykład godzinę. Będzie to dla nich miły dodatek, który potrafi nieco przyćmić rozgoryczenie związane chociażby z przedłużającą się naprawą samochodu.

Oczywiście automaty vendingowe sprawdzą się również w wielu innych miejscach, szczególnie tych, w których każdego dnia przewija się mnóstwo przechodniów. To dodatek który zdecydowanie potrafi przyciągnąć nowych Klientów i zatrzymać ich na dłużej.

Gdzie kupić automaty vendingowe?

Automaty vendingowe od smartlunch.pl to przykład połączenia przyjemnego z pożytecznym. Na wyciągnięcie ręki otrzymujemy dostęp do wielu przepysznych posiłków, a jednocześnie stawiamy na pełnowartościowe i zdrowe jedzenie. Dzięki temu dbamy o swoje zdrowie i formę, ale także o swoich pracowników, klientów, uczniów bądź innych osób. Gotowe, pyszne dania to oszczędność czasu dla Was wszystkich!