Artykuł sponsorowany.

Rynek pracy w Polsce dynamicznie się zmienia i ewoluuje. Jedno pozostaje niezmienne – zapotrzebowanie na pracowników w branży produkcyjnej wciąż rośnie. Zatrudnienie na produkcji może być dobrym wyborem dla wielu z nas – kto jednak jest najbardziej poszukiwanym kandydatem? Jak rozpocząć karierę w tym sektorze? Odpowiadamy na najczęstsze pytania.

Dlaczego warto?

Praca na produkcji ma wiele zalet – a wśród nich najważniejszą jest to, że wiązać się może ona z atrakcyjnym wynagrodzeniem. Przykładowo – za pracę w fabryce w Poznaniu operator maszyn czy magazynier może liczyć na pensję w wysokości 6100 złotych brutto za 168 godzin pracy miesięcznie, jeśli jego pracodawcą będzie producent opon – Bridgestone. Dodatkowo firma podpisuję z pracownikami umowę bez pośredników, co sprawia, że jest to bardzo stabilne miejsce pracy. 

Pracownicy produkcyjni mogą liczyć na szeroki wachlarz benefitów, wśród których znajdują się m.in. dofinansowanie dojazdów do pracy, usług telekomunikacyjnych czy posiłków w zakładowej kantynie, niezwykle ważna w obecnych czasach prywatna opieka medyczna, karnet sportowy, Pracowniczy Program Emerytalny, ubezpieczenie zdrowotne i wiele innych. Przykład ten pokazuje, że praca na produkcji w Poznaniu może być niezwykle atrakcyjnym wyborem.

Praca na produkcji – czy jest dla mnie? 

Jakie cechy powinien posiadać kandydat, który chciałby rozpocząć pracę w branży produkcyjnej? Przede wszystkim musi być skrupulatny i sumienny. Od osób, których zadaniem będzie dbanie o jakość wytwarzanych produktów, oczekuje się, że będą w stanie dostrzec wszelkie nieprawidłowości. Ważna jest także motywacja do nauki – bo w przeciwieństwie do wielu innych sektorów gospodarki – do rozpoczęcia pracy na produkcji często wcześniejsze doświadczenie nie jest wymogiem koniecznym. Wiele firm – w tym już wspomniany Bridgestone Poznań – oferuje pracownikom szkolenia i warsztaty, podczas których uczą się oni wykonywania nowych obowiązków i podnoszą swoje kompetencje zawodowe.

W zależności od konkretnych wymagań na danym stanowisku zazwyczaj cenione jest także dobre zdrowie, pozwalające na wykonywanie wszystkich zadań. Praca na produkcji jest też świetnym wyborem dla osób ceniących sobie aktywność fizyczną. To co jest charakterystyczne dla branży produkcyjnej, to zmianowy system pracy – który może być zaletą szczególnie dla „nocnych marków” i który pozwala na takie rozplanowanie codziennych zadań, że możliwe jest np. załatwianie spraw urzędowych w godzinach, które są niedostępne dla pracowników innych branż.

Jak zacząć pracę na produkcji? 

By zacząć pracę na produkcji, wystarczy rozejrzeć się na lokalnym rynku pracy. Zwłaszcza duże aglomeracje ofert na stanowiska produkcyjne mają pod dostatkiem. Warto dowiedzieć się, jakie firmy mają swoje siedziby w naszym mieście i regularnie zaglądać na ich strony internetowe – np. na stronie fabryki opon Bridgestone Poznań znajdziemy listę otwartych rekrutacji, która aktualizowana jest na bieżąco. Można również pytać rodzinę i znajomych – wiele firm przewiduje bowiem bonusy dla swoich pracowników, jeśli polecą nową osobę.